Sekrety roślin i zwierząt w miejskiej dżungli – książka, która nauczy widzieć więcej

Nauczyliśmy się patrzeć w pewien sposób. Widzimy tylko pewne rzeczy i patrzymy na nie pod określonym kątem. Widzimy przystanek i patrzymy pod kątem tego, czy można spokojnie iść, czy trzeba przyspieszyć. Nawet spacerując i nigdzie się nie spiesząc, nie zawsze dostrzeżemy drzewo. To że ono istnieje i owszem, jednak już nie zawsze to, jakie ono jest, jakie ma liście. A małe ślimaczki? Ile osób dostrzega, że koło nich istnieje zupełnie inny świat, ten, w którym egzystują takie małe stworzenia.

Świat roślin i zwierząt w mieście widziany zupełnie inaczej

Warto sięgnąć po książkę, która nauczy patrzeć z innej perspektywy i widzieć więcej. Pozwoli poznać niesamowity świat, który jest blisko nas, a który tak mało kto zna. Ze światem tym stykamy się powierzchownie, nie mając wiedzy na temat tego, co się w nim dzieje. Niekiedy ta wiedza może się przydać np. wtedy, kiedy chce się nauczyć dziecko nazw drzew mijanych na wspólnym spacerze. Dzięki takiemu pragnieniu powstała książka „Sekrety roślin i zwierząt w miejskiej dżungli„, jest ona wspaniałym przewodnikiem, który pozwala poznać znajdujący się tak niedaleko, a tak mało znany świat. Zafascynował on autora tej książki Nathanaela Johnsona i może zafascynować jej czytelników. Każdy kolejny rozdział pozwala poznać jakiegoś mieszkańca ze świata przyrody, który dzieli z ludźmi miejską przestrzeń. Czytelnik może dowiedzieć się wiele o gołębiach, sępnikach różowogłowych, wronach, wiewiórkach, mrówkach, ślimakach. Pozna lepiej miłorzębie japońskie oraz rosnące w miastach chwasty. Jest także rozdział o języku ptaków. Każdemu, kto wciągnie się w odkrywanie sekretów roślin i zwierząt, przydadzą się praktyczne wskazówki, których w książce nie zabrakło. Książka wprowadzi w tę wiedzę. By poznać lepiej ten istniejący obok świat, przyda się lupa, lornetka oraz ciekawość odkrywcy, której bardzo blisko do dziecięcej ciekawości świata.

Kogo zafascynuje niezwykły świat miejskiej dżungli?

W książce znajdzie się mnóstwo informacji i ciekawostek podanych w bardzo atrakcyjny sposób. Książkę „Sekrety roślin i zwierząt w miejskiej dżungli” czyta się szybko i z dużą przyjemnością. Nie każdego zaciekawi w równym stopniu. Najbardziej spodoba się osobom, które lubią i szanują przyrodę oraz tym, którzy interesują się roślinami i zwierzętami. Może przypaść do gustu także osobie, która ze swojej natury jest ciekawa świata. Takim czytelnikom książka nie posłuży tylko raz, by potem wylądować na półce jako kolejna do kolekcji. Będą do niej wracać i możliwe, że rozbudzi w nich pasję poznawania świata roślin i zwierząt. Dla każdego natomiast spacery po parku staną się czymś bardziej fascynującym, a na każdą mijaną przestrzeń zieloną spojrzy się zupełnie inaczej.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *