„Jak być szczęśliwym, albo chociaż mniej smutnym”.

Jak być szczęśliwym- prosta recepta na szczęście

Każdy z nas pragnie osiągnąć w swym życiu najwyższy poziom szczęścia. Udajemy się w tym celu do psychologów, coachów lub terapeutów, którzy odkryją naszą złożoną osobowość i wypiszą nam receptę na szczęście. Prawda jest jednak taka, że ona znajduje się w nas. Wystarczy tylko jej poszukać i odpowiedzieć sobie na kilka właściwych pytań. Jest tylko jeden warunek, nasze odpowiedzi muszą być szczere, bowiem często mamy tendencję do oszukiwania siebie samych bardziej, aniżeli naszych bliskich. W tym celu Lee Crutchley napisał książkę „Jak być szczęśliwym, albo chociaż mniej smutnym”.

Praktyczny podręcznik i najlepszy przyjaciel

Ta książka nie zawiera teorii, bo po co komu teoria, którą można znaleźć w internecie. Ta książka to zbiór ćwiczeń, które pomogą Ci zrozumieć samego siebie. To przyjaciel, który zada Ci najbardziej intymne i niewygodne pytania, ale także pomoże opanować Ci dopadający Cię stres i dostarczy gotowe rozwiązania na to jak przestać się zamartwiać i odrzucić smutek raz na zawsze. Ta książka wie bowiem czym jest to deprymujące nas uczucie i jak ważny w życiu jest płacz, co więcej, pozwala Ci na niego. Rozumie jaki wpływ na człowieka mają jego negatywne myśli, dlatego pokazuje Ci jak zmienić je w takie, które będą napędzać Cię do działania i pomoże osiągnąć Ci Twoje cele. Ta lektura uświadamia również, że są rzeczy, na które nie mamy wpływu w życiu, a jednak sieją one w nim zamęt i tworzą sytuacje, które dołują i prowadzą do depresji. Ta książka to w końcu przyjaciel, który akceptuje Ciebie takim jakim jesteś i uświadamia Ci, że nie musisz być perfekcyjnym.

Recepta na szczęście jest w zasięgu Twojej ręki

Recepta na szczęście jest w zasięgu Twojej ręki, ale najpierw musisz przestać okłamywać samego siebie i szczerze, jak najlepszemu przyjacielowi odpowiedzieć na zadawane Ci w książce pytania, a także dokładne wykonywanie zawartych w niej ćwiczeń. Część z nich może wydać Ci się śmieszna, część bezsensowna, bowiem polega między innymi na zrobieniu kolaża ze swoich zmartwień, narysowaniu siebie jako zwierzęcia, czy pomalowaniu kamienia. Ale każde z tych zadań ma swój cel, który uczyni Twoje życie bardziej kolorowym i pokaże Ci w jaki sposób można się cieszyć z małych rzeczy. Są też ćwiczenia, które analizują Twoje uczucia i pokazują Ci w jaki sposób przeszłość wpływa na Twoją teraźniejszość, a także wskazują najczęstsze błędy w myśleniu.

Tu się nie ma co zastanawiać, ta lektura jest obowiązkowa dla wszystkich tych, którzy chcą uczynić swoje życie bardziej kolorowym i szczęśliwszym. Pomaga ona niczym najlepszy coach w przewartościowaniu siebie i swoich wartości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *