„Sekrety Mistrza Fotografii Cyfrowej. Nowe ujęcie Scotta Kelby’ego”.

Sekrety mistrza fotografii cyfrowej, czyli jak z amatora stać się zawodowcem

Kto z nas dziś nie absorbuje się fotografią? Nie ma chyba osoby na tym świecie, która nawet w najmniejszym stopniu nie zainteresowała się tym tematem, tym bardziej, że fotki telefonem komórkowym wykonuje każdy. Te można bowiem zrobić w łatwy i szybki sposób, osiągając, dzięki nowościom technicznym, całkiem dobre efekty. Ci jednak, którzy chcieliby zagłębić się jeszcze bardziej w temacie, a wręcz stać się profesjonalistami w tej dziedzinie, powinni przeczytać książkę Scotta Kelby’ego : „Sekrety Mistrza Fotografii Cyfrowej. Nowe ujęcie Scotta Kelby’ego”.

Kim jest Scott Kelby?

To przede wszystkim wyjątkowy fotograf, który potrafi dostrzec piękno świata i przenieść je na fotografię, ale także autor kilkudziesięciu książek o fotografii cyfrowej, które zostały uznane za najlepsze poradniki na świecie, w tej dziedzinie. Sięgnęło po nie już wiele milionów czytelników. Autor uczy w nich sztuki fotografii „od podszewki”, zaczynając od szukania odpowiedniej chwili, ujęcia, obrazu, poprzez naukę budowy aparatu, obsługi programów do obróbki zdjęć oraz technik fotografii.

Tajemnice Scotta Kelby’ego

„Sekrety Mistrza Fotografii Cyfrowej. Nowe ujęcie Scotta Kelby’ego” jest jedną najpoczytniejszych i najlepiej się sprzedających książek tego autora. Trudno się dziwić skoro zawiera tajniki przygotowywania sprzętu, używania lampy błyskowej, techniki robienia profesjonalnych zdjęć zarówno w terenie, jak i studyjnych i portretowych, a także tłumaczy, krok po kroku, jak stworzyć własne studio fotograficzne. Zawarte w książce informacje, to nie tylko sucha teoria, ale przede wszystkim porady praktyczne, które jeśli zostaną wdrożone do naszych działań, sprawią, że nasze marzenia o zawodzie profesjonalnego fotografa staną się realnym celem, który będziemy w stanie zrealizować. Scott Kelby podaje bowiem takie szczegóły, jak: jakie tła wybrać do jakich zdjęć, jak odpowiednio oświetlić studio fotograficzne, w jaki sposób rozpraszać światło, w jakim trybie, kiedy fotografować, w jaki prosty sposób uzyskać na zdjęciach efekt wiatru, kiedy zastosować jedną a kiedy dwie lampy błyskowe. Autor jednak na tym nie poprzestaje, bowiem przeprowadza nas także przez wszystkie tajemnice fotografowania: portretów, krajobrazów,  ślubów, podróży oraz wykonywania zdjęć makro.

Co ciekawe, książka napisana jest bardzo łatwym językiem, tak że każdy laik zrozumie co ma robić. Jedynym minusem książki jest to, że Scott Kelby wytłumaczył wszystkie techniki pracując na aparacie Nikona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *