Najlepsze polskie autorki książęk – Katarzyna Puzyńska

Książki Katarzyny Puzyńskiej kojarzy praktycznie każdy. Przede wszystkim odpowiadają za to wyróżniające się wyglądem okładki jej książek, które przyciągają wzrok w księgarniach czy w bibliotekach. Bardzo często także wzmianki i ciekawostki na temat życia oraz pracy autorki można znaleźć w mediach – zarówno na portalach internetowych, jak i w popularnych czasopismach i gazetach.

Kim jest Katarzyna Puzyńska?

Katarzyna Puzyńska jest polską pisarką. Sławę i popularność na rynku wydawniczym przyniosła jej seria kryminałów o fikcyjnej wsi Lipowo, znajdującej się niedaleko Brodnicy. Autorka urodziła się w 1985 roku. Z wykształcenia jest psychologiem, a przed rozpoczęciem swojej przygody z pisarstwem pracowała jako wykładowca akademicki na wydziale psychologii.
Czytelnicy bardzo cenią autorkę nie tylko za genialne powieści, ale również za doskonały kontakt ze swoimi wielbicielami. Autorka udziela się w wielu wywiadach, spotyka się ze swoimi fanami (nie tylko z okazji spotkań z czytelnikami z racji wydania kolejnej książki), jest obecna na najważniejszych wydarzeniach związanych z literaturą na terenie całego kraju (między innymi Targi Książek i inne, podobne temu imprezy).

Saga kryminalna o Lipowie

Sagę kryminalna o fikcyjnej wsi Lipowo i policjantach z tej miejscowości, otwiera pozycja „Motylek”. Jest to jednocześnie wielki debiut tej autorki, który został bardzo dobrze przyjęty przez czytelników oraz doceniony przez wymagających krytyków literackich. Autorską sagę kryminalną uzupełniają następujące pozycje:

  • „Więcej czerwieni” (2014)
  • „Trzydziesta pierwsza” (2015)
  • „Z jednym wyjątkiem” (2015)
  • „Utopce” (2015)
  • „Łaskun” (2016)
  • „Dom czwarty” (2016)

W czerwcu bieżącego roku nakładem tego samego wydawnictwa co pozostałe części sagi (czyli Wydawnictwa Prószyński i S-ka) zostanie wydana już ósma część serii, pod tytułem „Czarne Narcyzy”.

Saga o Lipowie to kryminały, które nie wpisują się do końca w typowy kanon tego gatunki. Wszystko to dzięki sprawnemu połączeniu w jedną całość elementów thrilleru oraz psychologii. Dodatkowo wszystkie powieści Katarzyny Puzyńskiej posiadają bardzo dobrze rozbudowany wątek społeczno-obyczajowy, który dodatkowo wzmacniają więź czytelnika z bohaterami książek oraz pozwalają lepiej wczuć się w ich klimat.

Katarzyna Puzyńska jest obecnie uznawana za jedną z najlepszych polskich pisarek. Jej kunszt pisarski i tworzone książki są bardzo często porównywane do czołowych pisarek z całego świata, między innymi do szwedzkiej autorki kryminałów Camilli Läckberg. O wielkiej popularności autorki świadczy dodatkowo fakt, że prawa do publikacji jej książek sprzedano już w ponad dwudziestu krajach na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *